уроки математики 8 клас

Тема.  Аналіз контрольної роботи з теми « Перетворення виразів, що містять   квадратні корені».
Мета. :        Проаналізувати виконання учнями контрольної роботи. Розглянути 
                     розв’язання вправ, у яких значна частина учнів допустила помилки.
                     Повторити теоретичні питання, недосконале знання яких викликало
                     помилки в розв’язанні завдань контрольної роботи.
          Провести корекцію знань та вмінь учнів з теми «Перетворення
                     виразів, що містять квадратні корені  ».
Тип уроку: узагальнення та систематизація матеріалу.
Хід уроку.

1. Організаційний етап уроку.
(«Цей день в історії та сьогоденні. Поділіться своєю інформацією!»)
06 березня 1939 року у Києві відкрито пам’ятник Т. Г. Шевченку.
06 березня 2003 року Верховна рада України ухвалила Закон « Про Державний гімн України»
 - Доброго дня! Бажаю всім сьогодні гарного робочого настрою та творчого натхнення.

2. Аналіз контрольної роботи.
Із 17 учнів, які писали контрольну роботу початковий рівень знань виявили 4 учнів, середній – 8, достатній – 2, високий – 3 учні.
 Поетапний аналіз помилок, допущених в даній контрольній роботі, показав, що:
-         ряд учнів допустили помилки в додаванні та відніманні ірраціональних чисел, не вміють практично застосовувати правила до розв’язування вправ;
-         частина учнів, правильно виконуючи необхідні математичні дії, не завершила здійснення перетворень;
-         при розв’язуванні рівнянь учні не користуються  правилом знаходження невідомого доданка, зменшуваного чи від’ємника, що привело б до правильного результату;
-         ряд учнів не повністю усвідомили правила звільнення від ірраціональності в знаменнику;
-         проблемою залишається використання формул скороченого множення.

Тому сьогоднішній урок ми присвятимо розв’язуванню вправ контрольної роботи, в яких було допущено найбільше помилок та їм подібних завдань.
(Учні записують в контрольних зошитах дату уроку, тему «Аналіз контрольної роботи»)
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
 Існує дуже цікава причта про те, що один цар вирішив випробувати всіх своїх придворних, щоб відзначити, хто з них отримає важливу державну посаду. « О мудреці – звернувся цар до них, - маю для вас дуже складні завдання» . Він вказав присутнім на величезні двері: «Це найбільші і найважливіші  з-поміж усіх існуючих. Хто з вас їх може відкрити?».  Дехто відразу скептично похитав головою. А  дехто наблизився до дверей, поглянув і теж відмовився від спроби.  Лише один візир підійшов до дверей.  Він уважно їх огледів, помацав, а потім штовхнув. І - о диво! – двері відчинилися! Вони були причинені. Потрібна була лише воля, щоб це перевірити, і мужність , щоб діяти рішуче.  Цар мовив до візира «Ти отримав цю посаду, тому що покладаєшся не лише на те , що бачиш, а сподіваєшся на свої сили, не боїшся випробувань».
Тому сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді випробувань, які будуть складатися з кількох етапів. У нас є три команди. У кожній  з них  є учень-консультант (учень, що показав найкращий результат у виконанні контрольної роботи).

I етап : Розминка Повторення теоретичного матеріалу
 «Замкнене коло»
Чим більше я треную свій мозок, тим сильніше я стаю.
 Роберт Кіосакі
   Отже, повторюємо теоретичний матеріал з теми «Квадратні корені. Дійсні числа». Зараз кожна група  отримає картки, яка складається з двох частин. У лівій частині записане запитання, у правій – відповідь на запитання іншої картки. Картки занумеровані. Гра полягає в тому, що учень, у якого картка під номером 1, зачитує завдання. Інші учні переглядають відповіді на своїх картках і той, у кого є правильна відповідь зачитує її, а потім читає запитання зі своєї картки. Гра продовжується доти, поки не вичерпаються всі запитання та відповіді.
II етап: Естафета «Хто швидше?»
Під лежачій камінь вода не тече – це всі добре знають, а успіх не приходить до
тих, хто нічого не робить для його досягнення. Уміння терпляче і наполегливо
рухатися на зустріч меті – важлива складова успіху.

Мозок - інструмент душі, що дозволяє раціонально використовувати наявні ресурси.
- Пропоную вам використати свої ресурси для виконання вправ:
Усні вправи: 

Знайти помилки в обчисленнях.

Письмові вправи:






III етап  « Моя робота – наша робота»
 Він проходитиме під девізом: « Необхідно, щоб той, хто що-небудь уміє, навчав цього інших, які мають у цьому потребу» (Альбрехт Дюрер).
( До дошки запрошується учень, який продемонструє ґрунтовну відповідь з даної теми. Решта учнів будуть уважно слухати і паралельно працювати в зошитах. В кінці відповіді бажаючі зможуть висловитися щодо відповіді однокласника. Хто бажає до дошки?)
1. Установити відповідність між виразами та їх значеннями
Єдиний розумний спосіб навчати людей – це подавати їм приклад. 
Альберт Ейнштейн
2. Скоротити дріб
3.Спростити вираз

IV етап «Дивись не помились» (самостійна  робота групах)
Він проходить під девізом: «Математику не можна вивчити, спостерігаючи, як це робить сусід»(А. Нівен - американський математик).  
Вчитель: ми підійшли до завершального етапу наших випробувань. Під час трьох етапів ми ще раз узагальнили знання, вміння по темі « Квадратні корені. Дійсні числа».  І щоб після сьогоднішнього уроку кожен з вас міг з упевненістю сказати, що він досяг успіху в перетворенні ірраціональних виразів, необхідно попрацювати ще раз над виконанням аналогічних завдань самостійно. Адже давня китайська мудрість говорить: «…покажи мені - і я запам’ятаю, дай мені діяти самому - і я навчусь…» 
Ви виконуєте  роботу в групах. Перед вами картки із різнорівневими завданнями. 
V етап « Фініш» (5 балів)
Щоб перевірити результати вашої  роботи, розгляньте картки з відповідями і виконаємо самоперевірку.  Український філософ і письменник Г.С .Сковорода писав: «Найкраща помилка та, яку допускають під час навчання». Виявлені вами помилки допоможуть вам звернути увагу на цей матеріал, ще раз розібратись із перетворенням ірраціональних виразів  і більше не допускати таких помилок.
VI етап: «Підведення підсумків»
1. Сьогодні на уроці я зрозумів …..
2. Мені було цікаво ……
3. У мене викликало труднощі …..

( Повернення до очікуваних результатів)

VIІ етап: «Домашнє завдання»
І група ( які отримали оцінки початкового і середнього рівня)
Вправа 860(1), 851 ( 1), 862 ( 4)
ІІ група ( достатній рівень)   на сторінках 218 та 219 вибрати та розв’язати три приклади на перетворення виразів.
ІІІ група ( високий рівень ) скласти приклад на застосування перетворень ірраціональних виразів.

Немає коментарів:

Дописати коментар