Тема. Ділення
натуральних чисел.
Мета. Закріпити знання,
набуті в ході вивчення теми «ділення натуральних чисел», та відпрацювати
навички використання цих знань для виконання вправ, що передбачають усі
арифметичні дії з дробами.
Розвиваюча: Розвивати самостійність
міркувань, логічне мислення, творчість, інтерес до математики.
Виховуюча: виховувати
увагу, акуратність, культуру
поведінки.
Тип уроку: Застосування знань, умінь та навичок
Епіграф
уроку: Знати - це означає насамперед
уміти користуватися знаннями
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ.
Перевірка домашнього завдання
(Для перевірки домашнього
завдання збираються зошити)
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності
Відгадайте загадку
На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш
Їх не зважиш на терезах, і ціни не підбереш.
(знання)
Діти давайте звернемося до
девізу нашого уроку (девіз записаний на дошці).
Cьогоденне життя –
це комп’ютерне, супутникове телебачення, атомні електростанції, міжнародна
торгівля. Все це потребує спеціальної освіти працівників, їхньої високої
кваліфікації. Тому ще з шкільної лави ви повинні бути зацікавленні в тому, щоб
здобути достатні знання і уміння і в майбутньому мати хорошу роботу.
Я б хотіла, щоб всі знання про
дії із натуральними числами, які ви вже отримали, на сьогоднішньому уроці
закріпили, повторили і систематизували.
Девіз уроку: Не махай на
все рукою, не лінуйся, а учись
Бо,
чого навчишся в школі, знадобиться ще колись.
Отже, беремо з собою знання і
вирушаємо в дорогу.
Оголошується тема і завдання уроку.
ІV. Актуалізація
опорних знань.
Як називають числа при діленні?
(якщо а:в=х, то а - ділене, в - дільник, х - частка)
Які ви знаєте особливі випадки ділення?
(на нуль ділити не можна!
якщо нуль поділити на будь-яке число, крім нуля, то отримаємо нуль.
якщо поділити число на одиницю, то одержимо те ж число.)
Виконання усних вправ.
1. Як називають кожне з чисел у рівності: 72 : 6 = 12; 17
: 17 = 1; 45 : 1 = 45;
0 : 8 = 0.
2. Знайдіть частку чисел: 26 і 13 ; 88 і 8 ; 120 і 40.
3. Знайдіть значення числового виразу, не виконуючи
множення в дужках:
(2 · 5) :5; (2 · 5) : 2; (37 ·62) : 37; (37 · 62) :62;
(2375826701 · 53268084315) : 53268084315.
Обчислити:
Виконати письмові обчислення ( фронтальна робота)
2346:23; б)
2856:14; в) 37875:125; г) 42042:7.
4) Знайдіть
частку: а) 72240:112; б) 36 465:221.
Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки – раз!
На носках стоїть весь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! – і вгору,
Два! – і вниз,
На сусіда подивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз – присіли, два – піднялись.
Хай мужніє ваше тіло.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.
Завдання по групах ( утворено дві групи)
4) Знайдіть частку: а) 72240:112; б) 36 465:221.
5) Виконайте
дії: а) 4484:76 + 65 379:93; б) 66 174:82 -5986:73.
Історична довідка
Завдання на кмітливість
5.Підведення підсумків уроку
Що викликало
здивування на уроці? Що нового дізналися?
Як настрій?
Обчислити
усно 123• 8 •0 •1254 •76.
Я всім бажаю, щоб у вас в голові після сьогоднішнього уроку
такого результату не залишилось!
6. Завдання додому
Вправа , скласти ланцюжок обчислень.




Немає коментарів:
Дописати коментар